Vánoční a adventní dekorace

Delší čas na mě vykukují na facebooku nádherné fotografie květinových dekorací Martiny Veisové. V jejím internetovém obchůdku si je můžete objednávat, ale potíž je v tom, že většinou ani není moc, co objednávat, protože její výtvory jdou doslova na dračku. Originální nápady a cit pro kombinaci barev jsou jednoznačnými identifikačními znaky jejích úžasných květinových dekorací. Blíží se advent, tak pokud se vám nepodaří objednat v Martinině obchůdku adventní věnec, protože už teď je většina vyprodaných, určitě se inspirujte jejími krásnými fotografiemi.

Martina je již také tak trošku celebrita a o své nápady se podělila například i v pořadu Receptář prima nápadů, kde poradila, jak vyrobit právě krásný adventní věnec. Tento návod najdete zde:

Martina, ale umí i krásné svatby . Výzdoba je vždy jemná a originální a nepochybuji o tom, že nevěsty jsou nadšené. Můžete mrknout na její facebookové stránky, kde se čas od času objeví fotografie svatební výzdoby, kterou Martina připravila.

Jediný nedostatek vidím v tom, že pro mě, jako pro Pražáka, je její obchůdek v Přerově nad Labem trochu z ruky :-( .

Související obrázky:

Vyrobte si originální velikonoční kuřátko

Velikonoční kuřátka – quilling

Velký pátek a doma žádná výzdoba! Něco musím honem přichystat, abych vůbec měla pocit, že jsou Velikonoce. Vzpomněla jsem si, že před několika lety jsem s malými vnučkami, které v té době (rozuměj dětství před mobilními telefony) rády tvořily, zkoušela vyrobit z vyfouknutých vajíček velikonoční kuřátka technikou quilling. Ne, že bych tuto techniku nějak zvlášť ovládala, ale vlastně jsme ji chtěly vyzkoušet. Existuje sice řada řada obchodů, kde lze nakoupit profesionální vybavení, ale pro začátek si vystačíte s nůžkami, tužkou, barevným papírem. lepidlem a pravítkem s vyřezanými kroužky. Kdysi jsem něco podobného vlastnila jako školní pomůcku. Inspiraci jsem našla na youtube

Video je, myslím dostatečně návodné, takže nemá smysl podrobně popisovat, jak natáčíme papírové proužky na tužku, pak vložíme do vyříznutého kroužku na pravítku a necháme lehce rozmotat, né ovšem úplně. Dotvarujeme a lepidlem spojíme. Připravené komponenty pak spojujeme lepidlem do požadovaného tvaru.

Quilling

Fantazii se meze nekladou. Technika není nijak náročná a každým dalším pokusem se budete jen zdokonalovat. Nám se kuřátka, myslím, docela povedla. Na to, že to byl vlastně první pokus.

Související obrázky: