Vyrobte si originální velikonoční kuřátko

Velikonoční kuřátka – quilling

Velký pátek a doma žádná výzdoba! Něco musím honem přichystat, abych vůbec měla pocit, že jsou Velikonoce. Vzpomněla jsem si, že před několika lety jsem s malými vnučkami, které v té době (rozuměj dětství před mobilními telefony) rády tvořily, zkoušela vyrobit z vyfouknutých vajíček velikonoční kuřátka technikou quilling. Ne, že bych tuto techniku nějak zvlášť ovládala, ale vlastně jsme ji chtěly vyzkoušet. Existuje sice řada řada obchodů, kde lze nakoupit profesionální vybavení, ale pro začátek si vystačíte s nůžkami, tužkou, barevným papírem. lepidlem a pravítkem s vyřezanými kroužky. Kdysi jsem něco podobného vlastnila jako školní pomůcku. Inspiraci jsem našla na youtube

Video je, myslím dostatečně návodné, takže nemá smysl podrobně popisovat, jak natáčíme papírové proužky na tužku, pak vložíme do vyříznutého kroužku na pravítku a necháme lehce rozmotat, né ovšem úplně. Dotvarujeme a lepidlem spojíme. Připravené komponenty pak spojujeme lepidlem do požadovaného tvaru.

Quilling

Fantazii se meze nekladou. Technika není nijak náročná a každým dalším pokusem se budete jen zdokonalovat. Nám se kuřátka, myslím, docela povedla. Na to, že to byl vlastně první pokus.

Související obrázky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..