Pletený šátek – Meadow Grass

Tak loni v říjnu jsem se přihlásila do facebookové skupiny nadšených pletařek –„Pleteme s vlněnými sestrami“. Pletu sice již drahně let, ale je fakt, že v posledních letech jsem to zanedbávala, než zase pletení přišlo do módy. Nechci tím říct, že bych byla výborná pletařka, ale pár svetříků jsem upletla již v dobách, kdy byly děti malé, a kdy nezbývalo moc peněz na parádu, takže každé ošetřování nemocného dítěte mi přineslo nový svetřík. …kdepak je jim dnes konec?!  

Do skupinky Vlněných sester jsem se chodila pravidelně kochat. Zjistila jsem třeba, jaké jsou dnes nádherné materiály, a také, co se z nich dá vyrobit. Faktem je, že nyní v důchodu jsou pro mě ceny takových přízí dosti vysoké, ale něco jsem v průběhu  našetřila  do prasátka, tak jsem neodolala a nedávno si objednala v e-shopu Vlněných sester několik klubíček a jedny parádní, lehké jehlice.

Ty jsem ocenila zejména také i proto, že jako většina lidí mého věku, kteří navíc mají za sebou nekonečné hodiny práce na klávesnici a s myší, mám i já trošku problémy s bolestí zápěstí a hrozím, se, že bych nemohla svoje záliby, ke kterým patří i pletení, vykonávat. Jehlice Knitpro od Vlněných sester  jsou fantastické o klubíčkách zakoupených tamtéž ani nemluvím !

Návod na šátek Medow Grass je k dispozici v češtine a dokonce zdarma. Je jak, na blogu vlněných sester nebo na stránkách www.raverly.com. Plete se moc dobřea je celkem jednoduchý. Na rozjezd mého návratu k pletení se mi zdál ideální.

Pletený šátek Meadow Gras od Heidi Alander

Neodolala jsem a později vyrobila ještě jeden v odstínech vínové a červené

Související obrázky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..