Vánoční a adventní dekorace

Delší čas na mě vykukují na facebooku nádherné fotografie květinových dekorací Martiny Veisové. V jejím internetovém obchůdku si je můžete objednávat, ale potíž je v tom, že většinou ani není moc, co objednávat, protože její výtvory jdou doslova na dračku. Originální nápady a cit pro kombinaci barev jsou jednoznačnými identifikačními znaky jejích úžasných květinových dekorací. Blíží se advent, tak pokud se vám nepodaří objednat v Martinině obchůdku adventní věnec, protože už teď je většina vyprodaných, určitě se inspirujte jejími krásnými fotografiemi.

Martina je již také tak trošku celebrita a o své nápady se podělila například i v pořadu Receptář prima nápadů, kde poradila, jak vyrobit právě krásný adventní věnec. Tento návod najdete zde:

Martina, ale umí i krásné svatby . Výzdoba je vždy jemná a originální a nepochybuji o tom, že nevěsty jsou nadšené. Můžete mrknout na její facebookové stránky, kde se čas od času objeví fotografie svatební výzdoby, kterou Martina připravila.

Jediný nedostatek vidím v tom, že pro mě, jako pro Pražáka, je její obchůdek v Přerově nad Labem trochu z ruky :-( .

Čokoláda, šlehačka – nejlepší ingredience

Znáte někoho, kdo nemá rád čokoládu? Takových je dost málo. Někteří moji známí dokonce tvrdí, že jsou na „čokošce“ závislí. V mojí rodině je to tak půl- napůl. To v tom smyslu, že polovina miluje čokoládu a polovina šlehačku. Při pečení dortů tedy máme většinou jasno. Světlý se šlehačkou a malinami,případně jahodami nebo čokoládový. Takovým skoro kompromisem je oblíbený a klasický dort harlekýn, na němž je i trochu bílé šlehačku, takže uspokojuje „šlehačkovou“ polovinu.

Výborné stránky s perfektně a srozumitelně vysvětlenými recepty na rozličné dorty i s hezkými fotografiemi najdete zde.
Ráda je využívám,koupila jsem si i inzerovanou knihu, která je myslím bohužel již v tuto chvíli rozebrána. Snad tam najdete inspiraci jako já.