Čokoláda, šlehačka – nejlepší ingredience

Znáte někoho, kdo nemá rád čokoládu? Takových je dost málo. Někteří moji známí dokonce tvrdí, že jsou na „čokošce“ závislí. V mojí rodině je to tak půl- napůl. To v tom smyslu, že polovina miluje čokoládu a polovina šlehačku. Při pečení dortů tedy máme většinou jasno. Světlý se šlehačkou a malinami,případně jahodami nebo čokoládový. Takovým skoro kompromisem je oblíbený a klasický dort harlekýn, na němž je i trochu bílé šlehačku, takže uspokojuje „šlehačkovou“ polovinu.

Výborné stránky s perfektně a srozumitelně vysvětlenými recepty na rozličné dorty i s hezkými fotografiemi najdete zde.
Ráda je využívám,koupila jsem si i inzerovanou knihu, která je myslím bohužel již v tuto chvíli rozebrána. Snad tam najdete inspiraci jako já.

Související obrázky:

Čokoládový dort

Čokoládový dort, no spíš čokoládová bomba, která obsahuje více než 1/2 kg  dobré čokolády. Dort byl na přání a opravdu jsem se snažila. Recept jsem našla samozřejmě na internetu. Dnes už tam člověk najde skoro všechno, ale předpokladem je mít trochu šikovné ruce. Nejsem cukrářka, tak mě to stálo trochu úsilí a nervů, jestli se dort nerozjede, jestli dobře ztuhne a tak. Nakonec to nedopadlo úplně nejhůř a dort sklidil, celkem úspěch. Ale !! Takhle sytý dost musíte krájet na opravdu tenké porce. Na druhé straně to má výhodu, že podělíte hodně zájemců.

Na čokoládové ozdoby jsem použila folii se vzorem – čokotransfer. Sežene se již poměrně snadno v cukrářských e-shopech. A aby tam bylo i něco zdraveho použila jsem na ozdobu několik malin. Uvnitř však byl dort jen samá čokoláda.Uložit

Kdo miluje čokoládu, ten si užije. Zkuste!  Sama jsem již vyzkoušela několikrát. Někdy jsem použila víc ovoce. To, když byly oslavenci děti. Pro inspiraci několik obrázků ve fotogalerii.

Související obrázky: